Lovaskultúra

Ami a tankönyvekből kimaradt

Régi idők lovasai: Huszár Péter – 2. rész

2015. szeptember 27. 19:19 - Solymosi Bertold

Pénzes Gábor írása

Ez az a kor és ez az a hely tehát ahol Brenhidai Huszár Péternek (a képen ő látható) nem csak helyt kellett állnia, de hírnevet is kellett szereznie. Ez oly kiválóan sikerült is neki, hogy három nemzet is dicsőítette a magyar, a török és a német.   Nem csak a neve volt huszár,…

Tovább
Szólj hozzá!

Régi idők lovasai: Huszár Péter – 1. rész

2015. szeptember 24. 07:30 - Solymosi Bertold

Pénzes Gábor írása

  A XVI.sz. a kor történetírói szerint a „legmagyarabb” évszázad. A század derekán a török elfoglalja Buda várát 1542-ben. Az ország három részre szakad. Az észak-nyugati országrész az ún. királyi Magyarország, trónján ez idő tájt Habsburg Ferdinánd ül és utána…

Tovább
Szólj hozzá!

Testbeszéd I. - Tisztelet mindenek előtt

2015. szeptember 23. 07:25 - zerinvary.szilard

A lovak ménesbeli viselkedéséről szóló posztjainkat (itt és itt és itt és itt és itt) némiképpen folytatva ejtsünk néhány szót a lóval való kommunikáció alapjairól. Ma már szinte minden lovas tudja, hogy a lovak testbeszéddel kommunikálnak egymással. Sokan hallottak már…

Tovább
Szólj hozzá!

A ló bizalmának megnyerése – 5.

2015. szeptember 22. 21:46 - Solymosi Bertold

Ember a képben

A ló mozgásának egyszerűbb irányítása a legtöbbek számára nem leküzdhetetlen feladat, míg a ló teljes testének és akaratának uralása már korántsem egyszerű. Azért különböztetem meg a mozgás irányítását, és az akarat uralását, mert míg az előbbit egyszerű…

Tovább
Szólj hozzá!

Pénzes Gábor: Lovas Nemzet – IV.

2015. szeptember 22. 07:30 - Solymosi Bertold

  A napóleoni háborúk idején a megváltozott haditechnika, a lovasság szerepének átértékelődése elavulttá tette a barokk lótípust és megjelent az angol telivér nemesítő időszaka, amely gyakorlatilag napjainkig is tart.   Ez a kor a magyar huszár utolsó fénykora ami a…

Tovább
Szólj hozzá!

Pénzes Gábor: Lovas Nemzet – III.

2015. szeptember 21. 07:30 - Solymosi Bertold

  A török kiűzésének idején a barokk korát éltük és ez a lótenyésztésre is rányomta a bélyegét.   Ez az időszak a barokk ló kora, amit főleg az udvari és a főúri pompa kedvelése hozott létre. A nemes spanyol méneknek tenyésztésbe állításával jött létre pl. a…

Tovább
Szólj hozzá!
süti beállítások módosítása